Pomysły na aranżację mieszkania dla miłośników kotów

Pomysły na aranżację mieszkania dla miłośników kotów

W Polsce przybywa miłośników kotów. Niemal połowa Polaków ma w domu jakiegoś pupila, z czego aż 44 procent wybrało koty. Według szacunkowych danych, całkowita liczba kotów w naszym kraju prawdopodobnie przekroczy 6 milionów.

 

Wielu „kociarzy” chciałoby zaaranżować swoje mieszkania tak, aby czuli się w nich dobrze nie tylko oni, ale i ich koci współlokatorzy. Stwarza to ogromne pole do popisu dla projektantów i dekoratorów wnętrz, a zapotrzebowanie na usługi wykonawców, którzy ich koncepcje wcielą w życie wciąż rośnie.

Najważniejszy jest pomysł

Na początku najlepiej wykonać projekt, który uwzględni specyfikę danego wnętrza (powierzchnię, rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń, kwestie naświetlenia czyli ilość i usytuowanie okien względem stron świata). Mieszkanie po zmianach powinno być przytulne i zarazem modne, tak aby nietypową aranżacja można było pochwalić się przed znajomymi. Właściciele kotów najczęściej rezygnują z firanek i zasłon, decydując się na okna w stylu holenderskim, ale nie wszystkim odpowiada taki brak intymności. Pozostają funkcjonalne rolety, najlepiej beż żadnych zbędnych sznureczków, które mogłyby zostać wykorzystane jako zabawka. Warto zrezygnować również z dywaników i chodniczków, bo zwierzak potraktuje je jako drapak i szybko stracą swoją urodę. Najlepszym pomysłem będzie podłoga z eleganckich paneli w jasnym kolorze lub parkiet. Idealnie sprawdza się drewno bukowe, które doda pomieszczeniom światła.

Obecność zwierząt wymusza również rezygnację z wszelkiego rodzaju bibelotów (zwłaszcza szklanych i porcelanowych) ułożonych na półkach. W związku z tym projektanci sugerują raczej styl nowoczesny, charakteryzujący się geometryczną prostotą. Nie oznacza to, że na ścianach nie można powiesić żadnych ozdób. Świetnym pomysłem, tematycznie związanym z zainteresowaniami właściciela będą designerski zegar z motywem kota lub duża grafika z wizerunkiem ukochanego pupila utrzymana w modnej czarno-białej gamie barwnej.

Kocie półki i dyskretne miejsce na kocią kuwetę

Świetnym pomysłekot w domum będą pomysłowo porozmieszczana na ścianach drewniane półki. Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się w salonie i widuje się je w wielu mieszkaniach, w których żyją koty i ludzie. Kot będzie nimi zachwycony, a właściciel zyska szanse na obserwowanie jego umiejętności wspinaczkowych. Wykonanie konstrukcji najlepiej powierzyć fachowcom, mającym doświadczenie w realizacji niebanalnych pomysłów. Wykonawców nietypowego zlecenia można poszukać w internecie, na przykład w serwisie Oferteo.pl lub skorzystać z firm polecanych przez innych miłośników kotów, którzy swój dom już przystosowali do potrzeb pupili. Warto przy okazji zadbać o dyskretne schowanie kuwety. Nie powinna ona stać w eksponowanym miejscu mieszkania. Stolarz będzie w stanie wyciąć okrągły otwór w drzwiczkach jednej z szafek kuchennych lub szafie stojącej w przedpokoju.

Pomysły na aranżację mieszkania dla miłośników kotów
5 (100%) 6 votes

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46