Tapeta do kuchni? To dobry pomysł!

Myśleliście już nad drobną zmianą w Waszej kuchni? Co powiecie na tapetę zamiast płytek? Coraz więcej osób decyduje się właśnie na taki krok, choć zapewne wśród Was znajdziemy wielu przeciwników. Warto jednak poświęcić chwilę i zobaczyć jak wybrać tapetę do kuchni.

Tapeta kojarzy się większości z salonem. Do tej pory niewielu decydowało się na jej położenie w pomieszczeniu kuchennym. Technika poszła jednak do przodu i specyficzny mikroklimat wcale temu nie przeszkadza.

Czy warto tapetować kuchnię?

– Gotujemy z prawdziwą pasją i zaangażowaniem? Nie możemy więc zaprzątać sobie głowy plamami i zabrudzeniami na ścianach. Jeżeli zaś nie jesteśmy biegli w sztuce kulinarnej, odpowiednie wykończenie ściany pomoże nam uporać się z efektami niezbyt udanych eksperymentów. W związku z tym chętnie sięgamy po płytki ceramiczne – trwałe oraz łatwe w czyszczeniu. Dużym powodzeniem cieszą się także wodoodporne, hydrofobowe farby do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, okładziny ścienne, panele, różne gatunki drewna oraz kamienia. Co jeszcze? Egzamin zdadzą również zmywalne tapety do kuchni – możemy przeczytać w materiale opublikowanym w serwisie internetowym homebook.pl.

tapeta w kuchni

Tapety do kuchni

Zmywalne tapety do kuchni można podzielić na tapety winylowe. Powierzchnię zabezpiecza bowiem winyl, dzięki czemu produkt jest odporny na promieniowanie UV, zarysowania i szorowanie. Dla tego typu tapety żadną przeszkodą jest wilgoć, para wodna i wyższa temperatura, a i z wyczyszczeniem zabrudzeń nie będziecie mieli żadnego problemu.

Ciekawym rozwiązaniem jest również tapeta z włókna szklanego. Ten rodzaj zaleca się w przypadku nierównych ścian, które zostaną sprytnie zakryte. Podobnie zresztą jak tapeta za szkłem. Sami przyznacie, że stanowi to doskonały akcent dekoracyjny.

Na koniec warto jeszcze w kilku słowach wspomnieć o miejscu tapetowania w kuchni. – Projektanci podpowiadają, aby tapetę zaplanować raczej na niewielki odcinek ściany lub co najwyżej na jedną ze ścian niż na wszystkie powierzchnie w pomieszczeniu. Dzięki temu stanie się interesującym akcentem, motywem głównym wnętrza oraz punktem wyjścia dla kolejnych decyzji dotyczących wyglądu kuchni – podsumowano.

źródło: homebook.pl

Tapeta do kuchni? To dobry pomysł!
5 (100%) 1 vote

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46