W centrum życia domowników – schody w Twoim salonie

1W centrum życia domowników – schody w Twoim salonie

Minęły czasy, gdy schody były złem koniecznym w domu lub dwupoziomowym mieszkaniu. Upychanie ich po kątach, aby nie rzucały się w oczy, jest przeszłością. Nie musisz być architektem, żeby o tym wiedzieć. Odważ się umieścić je w salonie!

Stopnie w salonie to propozycja dla odważnych oraz fanów kreatywnych rozwiązań. Obecnie rynek jest bogaty w nowoczesne zestawy gotowych schodów do samodzielnego składania, np. takich jak w FontanotShop. Schody w przedpokoju, uwięzione w klatkach schodowych oraz tam, gdzie nie rzucają się w oczy to przeszłość.  Przenieś je do salonu!

W salonie, ale gdzie?


Ważne jest czy schody będą konstruowane na etapie budowy czy z gotowych zestawów. W salonie pełnią funkcję ozdobną, dlatego powinno zrezygnować się z zamkniętej klatki schodowej. Ułatwi to wnoszenie i znoszenie przedmiotów, takich jak np. meble. Schody możesz umieścić tak, aby były łatwo dostępne. Jeśli nie chcesz, aby salon stał się pokojem przechodnim, możesz ustawić schody w pobliżu ściany, gdzie nie będą nikomu zawadzać. Odpowiednie dobranie kolorów może je wyeksponować lub wręcz zamaskować. Innym rozwiązaniem jest umieszczenie ich naprzeciw wejścia do salonu.

1

 

Oszczędzaj przestrzeń

Bez względu na to czy masz dom lub mieszkanie, na pewno zależy Ci na oszczędności miejsca. Sprzyja temu dobór odpowiedniego modelu schodów. Rezygnacja z klatki schodowej pozwala Ci na pozyskanie dodatkowej powierzchni. Wiele rozwiązań pozwala na zagospodarowanie przestrzeni pod schodami w kreatywny i ciekawy sposób. Pomysłów jest wiele! Może to być miejsce na schowek, półki z książkami lub zdjęcia rodzinne.

2

Odważny akcent przy wystroju salonu

Schody powinny uzupełniać charakter salonu, więc nie może to być przypadkowa decyzja!

Bardzo dobrze wyglądają schody drewniane lub stalowe. Drewno to tradycja. Stal pasuje do pomieszczeń minimalistycznych i industrialnych. Na popularności zyskują również schody spiralne oraz zabiegowe ze szkła i stali.

Schody w salonie to doskonała dekoracja, różnorodność wariantów, funkcjonalność, oszczędność miejsca, kreatywne wykorzystanie przestrzeni. Gotowe zestawy pozwalają na łatwiejsze niż dotychczas konstruowanie schodów. Wybrany model dostosujesz do stylistyki Twojego salonu.

3

W centrum życia domowników – schody w Twoim salonie
5 (100%) 3 votes