Jak wybrać dywan do salonu?

Bardzo ważnym elementem aranżacji salonu są jego dodatki. Jednym z nich jest dywan. Tym razem postanowiliśmy podpowiedzieć Wam dokładnie, jak wybrać dywan do salonu – na co zwrócić uwagę, aby komponował się z otoczeniem, tworząc harmonijną całość.

Jaki wybrać kolor dywanu?

Przed kupnem dywanu należy wziąć pod uwagę materiał, z jakiego wykonana jest podłoga. Oczywiście najlepiej będzie prezentować się kontrastowe zestawienie, dlatego im jaśniejsza podłoga – tym ciemniejszy dywan i na odwrót. – Ponadto interesująco wypada wyraźne zróżnicowanie kolorystyczne podłogi i dywanu. Wreszcie istotne jest, czy oba elementy są jednolite, czy wzorzyste. Na podłodze w wyrazisty wzór, np. szachownicę, najlepiej prezentować się będzie dywan jednolity. Z kolei na jednolitej możesz śmiało ułożyć kobierzec o bogatym wzorze, długim włosie, nietypowej fakturze – możemy przeczytać w serwisie internetowym dom.wp.pl.

jak wybrać dywan do salonu

fot. google.com

Jeżeli wzięliście już pod uwagę podłogę, to nie obędzie się bez mebli. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdziecie przecież sofę, komodę, czy stolik kawowy. W tym wypadku również warto zadbać o kontrast.

Dywan a dodatki w salonie

Ciekawym rozwiązaniem będą dodatki w salonie, w tych samych kolorach, co dywan.  – W ten sam sposób możesz też uwypuklić wybraną barwę na dywanie o kilku kolorach. Barwny akcent można także powtórzyć w innym elemencie wnętrza, np. na obrazie – czytamy dalej w materiale.

źródło: dom.wp.pl

Jak wybrać dywan do salonu?
5 (100%) 2 votes

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46