Dekoracja salonu w bloku. Sprawdź wskazówki!

nowoczesny-wystrój-salonu

stonowana aranżacja

Część z Was powie na pewno, że salon to serce domu. Miejsce przeznaczone do odpoczynku po ciężkim dniu, czy spotkaniu z najbliższymi. Warto tym samym zadbać o odpowiednią aranżację. Z pewnością trudniej będzie zagospodarować salon w bloku, aczkolwiek natrafiliśmy na materiał dziennikarzy serwisu internetowego homebook.pl, w którym zwrócono uwagę na kilka szczegółów.

Na dobry początek warto wspomnieć, że wielkość największego pokoju w bloku nie przekracza zwykle 20 metrów kwadratowych. Pierwszym krokiem powinno być zatem jego optyczne powiększenie, dlatego w tym celu potrzebny będzie jasny kolor ścian, lekkie materiały oraz meble, które nie będą przytłaczać swoją wielkością. Warto wykorzystać każdą przestrzeń, nawet pod parapetem, gdzie można zamontować półki na książki lub płyty z filmami.

– W nowszych blokach bardzo często można spotkać salon połączony z kuchnią. Małe mieszkania zyskują dzięki temu na funkcjonalności, a ich metraż wydaje się znacznie większy. Dysponując tego rodzaju rozkładem warto pomyśleć o umownym wydzieleniu określonych stref – kuchennej i wypoczynkowej. Może pomóc w tym designerski barek, modna wyspa, a nawet zwykły jadalniany stół, który w sposób wizualny oddzieli kuchnię od salonu. Jeśli chcesz, aby pomieszczenia wydawały się bardziej spójne, pomaluj całość na identyczny kolor. Jeżeli jednak wolisz, aby sprawiały wrażenie odrębnych, urządź salon w jasnej tonacji, a kuchni zafunduj ciemne meble – możemy przeczytać w materiale opublikowanym na stronie internetowej homebook.pl.

Mieszkanie w bloku wiąże się z tym, że w salonie trzeba wygospodarować również miejsce do pracy. Warto tym samym wydzielić przestrzeń z praktycznymi półkami, szufladkami oraz ławką ze schowkiem.

Wiele osób jest zdania, że salonu w bloku nie można rozwiązać w sposób niekonwencjonalny. Otóż jest w błędzie! – Zafunduj wnętrzu stylowe listwy sufitowe i podłogę z desek, a poczujesz się niczym w wiekowej kamienicy. Wolisz postawić na biokominek i panele ścienne imitujące cegłę? Zrób to, a natychmiast przeniesiesz się do urokliwego domku gdzieś na przedmieściach Sztokholmu. Ozdobna tapeta i dekoracyjny żyrandol? To musi być nowojorski apartament w stylu glamour! Puść wodze fantazji, a zobaczysz jak niezwykły może okazać sie Twój salon – czytamy dalej.

źródło: homebook.pl

Oceń wpis

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46