Schody

Niesamowite projekty schodów w domu!

Klatka schodowa odgrywa bardzo ważną rolę w Twoim domu i nie mówimy tutaj wyłącznie o ich funkcjonalności. Schody odgrywają również ważną rolę w wystroju wnętrz, dlatego powinieneś zwrócić szczególną uwagę na to, na jakie się zdecydujesz. Czytaj dalej

W centrum życia domowników – schody w Twoim salonie

1W centrum życia domowników – schody w Twoim salonie

Minęły czasy, gdy schody były złem koniecznym w domu lub dwupoziomowym mieszkaniu. Upychanie ich po kątach, aby nie rzucały się w oczy, jest przeszłością. Nie musisz być architektem, żeby o tym wiedzieć. Odważ się umieścić je w salonie!

Czytaj dalej

ARANŻACJE – WĄSKIE PRZESTRZENIE

WĄSKI POKÓJAranżując wnętrze wąskiego pokoju przede wszystkim należy określić styl. W takich wnętrzach najlepiej sprawdza się prosta stylizacja i jasna kolorystyka. Nowoczesny, minimalistyczny styl to najlepszy wybór. Gładkie powierzchnie mebli z materiałów odbijających światło takich jak lakierowany MDF to strzał w dziesiątkę. Bardzo dobrym rozwiązaniem do takich przestrzeni jest też styl skandynawski z ażurowymi konstrukcjami. Jasne drewno to podstawa. Kolorystyka takiego wnętrza w dużej mierze powinna opierać się o biel, szarości i beże. Mocne kontrasty także mogą optycznie powiększyć przestrzeń. Wydaje się, że duet bieli i czerni będzie idealny.

 

Schody – jakie wybrać?

schody w salonie

Schody: wylewane czy samonośne

Oba rodzaje mogą być efektowne. Jednak samonośne mają niewielką przewagę. Zaletą schodów wylewanych jest to, że możemy zbudować przestrzeń pod nimi. Nie hałasują podczas chodzenia po nich. Schody samonośne z kolei stanowią niebanalną dekorację wnętrza.

Schody: w klatce schodowej

Takie schody robione są w holu lub przedpokoju. Są bardzo użytkowe. Warto jednak zadbać o wartości estetyczne. Koniecznie należy zabezpieczyć ściany przed pobrudzeniem dzięki zastosowaniu dobrej jakości farby lub położyć tapetą winylową. Oświetlenie to bardzo ważna kwestia. Niezbędne jest zainstalowanie włączników Czytaj dalej

wzorzyste tkaniny we wnętrzach


Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46

wzorzyste tkaninyRomantyczna dusza wnętrz jest ciągle modna. Kwiatowy wzór można praktycznie zastosować w każdym pomieszczeniu. Obrusy, zastawy, zasłony – wszystko może być z kwiatowymi motywami. W salonie najlepszym sposobem na kwiatowe wzory są oczywiście obicia sof i kanap. W łazience może być glazura ale także ręczniki etc. Co ciekawe świetnie sprawdzą się także opakowania kosmetyków, na których widnieją egzotyczne kwiaty. Trend na wykorzystanie motywów florystycznych w aranżacji wnętrz jest znany od dawna. Kwiaty urozmaicają wnętrze. Nie należy jednak przesadzić z taką dekoracją. Kwiatowe wzory nie lubią być łączone z innymi motywami. Najlepiej je łączyć z gładkimi tkaninami. Możemy natomiast pobawić się kolorem.