Jak zaprojektować przydomowy ogród?

projekt ogrodu

Projekt ogrodu to bardzo ważna kwestia jednak nie koniecznie musimy go posiadać w przeciwieństwie do projektu domu, który obligatoryjnie trzeba mieć ze względu na obowiązujące prawo. Można zatrudnić projektanta ogrodu – warto to zrobić gdy nasz ogród jest mały lub ze spadkiem. Wynajęcia fachowca to pewne koszty – niemałe. Zawsze można samemu zająć się ogrodem.

Projekt ogrodu – wydzielenie stref

Najważniejszy jest podział na strefy. Strefa techniczna (garaż, strefa parkowania), wypoczynkowa to podstawowe przestrzenie w naszym ogrodzie. Możemy dodać strefę ogródka warzywnego lub placu zabaw. Wszystkie te strefy powinny być logicznie rozmieszczone. Strefa „techniczna” powinna być ukryta, a strefa wejściowa ułatwiać trafienie do drzwi.

Nawierzchnie, taras, ścieżki

Bardzo ważne są nawierzchnie – ze względów użytkowych ale także estetycznych. Na duże przestrzenie świetnie nadaje się kostka ażurowa, która przepuszcza wodę. Na mniejsze kostka brukowa. Inne wymagania musi spełniać główne dojście do budynku. Tutaj powierzchnia powinna być lita. Płyty tarasowe są bardzo dobrym rozwiązaniem. Taras to osobny rozdział. Mamy bardzo wiele możliwości. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i możliwości finansowych. Ważne w ogrodzie są ścieżki. Ważniejsze ścieżki np. łączące kącik wypoczynkowy z domem warto podkreślić szerokością lub jakimś ciekawym materiałem. Ścieżki łączące warzywniak i kompostownik powinny być jak najmniej widoczne.

Jak zaprojektować przydomowy ogród?
Oceń wpis

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46