Jakie rośliny pasują do łazienki?

fot. Home Design

Jeżeli zamierzacie wprowadzić do łazienki świeży klimat, to nie bójcie się postawić na kwiaty. Umieszczenie roślin w łazience nie jest żadnym problemem, tym bardziej, że istnieją takie, które uwielbiają niewielkie i wilgotne pomieszczenia – czytamy na stronie internetowej homebook.pl.

Spora część osób popełnia podstawowe błędy umieszczając kwiaty uwielbiające wilgoć w suchych pomieszczenia. Nie trzeba zatem wiele czasu, aby rośliny zaczęły obumierać. Warto więc sprawdzić dokładnie, które rośliny idealnie odnajdą się w klimacie łazienkowym.

Zanim zdecydujemy się przenieść do toalety połowę roślinnej kolekcji rozejrzyjmy się, gdzie postawimy doniczki lub kwietnik. W dużej łazience możemy spokojnie zając kawałek podłogi i pomyśleć o jakimś większym, efektownym gatunku. Jeśli dysponujemy małym wnętrzem warto zagospodarować zielenią jedną z półek przy lustrze, parapet lub umieścić roślinę w kwietniku przymocowanym do ściany. Pamiętajmy, że kwiaty w łazience mają być jej ozdobą, podkreślić jej odprężającą atmosferę, a nie przytłoczyć przestrzeń lub ją zdominować. Co ważne – rośliny powinny stać jak najbliżej światła, w wyodrębnionym miejscu, żebyśmy nie potrącali jej podczas przechodzenia czy rozwieszania prania – czytamy na stronie internetowej homebook.pl.

fot. Home Design

Co powinno znaleźć się w jasnej łazience z oknem? Postawcie na rośliny lubiące światło, w tym romelie, maranty, papirusy, jak również draceny oraz fikusy. Dobrze komponować będą się również storczyki. Jeżeli łazienka nie ma dostępu do okna, to powinniście rozważyć takie opcje jak sansewieria, skrzydłokwiat oraz zielistka.

– Łazienka to miejsce, w którym relaksujemy się i odpoczywamy po ciężkim dniu. O wiele przyjemniej i skuteczniej będzie przebiegać codzienna toaleta lub kąpiel w otoczeniu łagodzących roślin. Jeśli nie jesteśmy przekonani do tych doniczkowych możemy wstawić do wazonu świeże, cięte kwiaty lub zielone, ozdobne liście – podsumowano w materiale.

źródło: homebook.pl

Jakie rośliny pasują do łazienki?
5 (100%) 1 vote