Najlepsze kolory do szczęśliwego i komfortowego domu!

Oprócz wpływania na nastrój i mówienia o wielu funkcjach, możesz stworzyć szczęśliwy dom za pomocą kolorów. Warto tym samym dowiedzieć się, które odcienie ukrywają w sobie szczęście. Poznaj odpowiedź.

Żółty jest kolorem słońca i szczęścia. Zostało to zresztą udowodnione naukowo, że pod jego wpływem podnosi się hormon szczęścia. To zdecydowanie najlepszy kolor na lepszy nastrój. Zachęca również do kreatywności, bez względu na intensywność. Żółty jest najlepszy dla sypialni i łazienki.

Zielony jest z kolei kolorem natury. Jaśniejsze odcienie działają odprężająco i pozytywnie wpływają na koncentrację. Intensywniejsza barwa zieleni stymuluje natomiast motywację i pobudza do pracy. Kolor ten doskonale łączy wnętrze z otoczeniem.

Niebieski, a dokładniej błękit jest uspokajającym odcieniem, działającym na umysł i ciało. Jest symbolem spokojnego i łagodnego domu. Zasadniczo niebieskie wnętrze zachęca do działania, ponieważ relaksuje i poprawia koncentrację w pracy. Ten kolor najlepiej pasuje do łazienki, sypialni lub domowego biura.

Na koniec jeszcze różowy. Delikatna barwa sprawia, że Twój dom będzie cieplejszy, a jest to przecież kolor miłości i zmysłowości. Jeżeli chcesz, żeby Twój dom promieniował optymizmem, wybierz mocny róż – jest zabawny, emituje pozytywną energię i wspiera kreatywność. Jest powszechnie wykorzystywany w salonie i jadalni.

Najlepsze kolory do szczęśliwego i komfortowego domu!
Oceń wpis