Jak przygotować okna do zimy?

jak przygotować okna do zimy

Wielkimi krokami zbliżamy się do okresu zimowego. To najwyższy czas na przygotowanie okien na zimę. W jaki sposób? Poświęć nam chwilę i poznaj odpowiedź na to pytanie. Spraw, żeby Twoje okna były gotowe na niskie temperatury i niezbyt przyjemną pogodę.

Przygotowanie okien na zimę

Na dobry początek warto wspomnieć, że bardzo ważnym elementem dbania o okna jest regularne usuwanie zanieczyszczeń znajdujących się na ramach. To one właśnie w głównej mierze wpływają na stan okien. Specjaliści zalecają czyścić ramy minimum dwa razy do roku – jesienią oraz wiosną. Jeżeli masz w domu okna drewniane, to po umyciu, powinieneś zabezpieczyć je emulsją, natomiast w przypadku aluminium – wykorzystaj preparat do konserwacji karoserii samochodowych.

Konserwacja uszczelek w oknie

Niezwykle istotnym elementem jest również konserwacja uszczelek, których zadaniem jest ochrona przed zimnem i wodą. – Zdecydowanie najlepiej sprawdzą się środki na bazie żywicy silikonowej. Najpierw należy usunąć wszelkie zanieczyszczenia, następnie nanieść środek konserwujący. Należy przy tym pozostawić otwarte skrzydła okien przez przynajmniej kilkanaście minut. Bardzo ważne jest, aby do pielęgnacji uszczelek nie używać myjek parowych, ponieważ mogą one spowodować nieodwracalne zdeformowanie uszczelek – czytamy w serwisie internetowym ladnydom.pl.

Na koniec warto jeszcze w kilku słowach wspomnieć o okuciach, które również nie mogą doczekać się konserwacji. Poświęć chwilę na to, żeby nasmarować wszystkie elementy okuć, aby zapobiegać wszelkim tarciom w trakcie okresu zimowego. Oczywiście przed fazą nałożenia preparatu należy dokładnie oczyścić okucia z kurzu. W gorszych wypadkach trzeba dodatkowo wyregulować okucia, w przeciwnym wypadku okna będą nieszczelne, a Ty będziesz miał w domu klimat zimowy.

źródło: ladnydom.pl

Jak przygotować okna do zimy?
5 (100%) 1 vote

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46