Jak zadbać o ogród po zimie?

Okres zimowy już za nami, a to oznacza generalne porządki w naszych ogrodach. Nie jest to łatwe zadanie, bo już na początku nie wiadomo, za co się najpierw zabrać. Natrafiliśmy na ciekawy materiał opublikowany w serwisie internetowym homebook.pl, gdzie zwrócono uwagę na najważniejsze elementy.

– Na początek obejdźmy cały teren, przyjrzymy się poszczególnym elementom i sprawdźmy ich stan. Przygotujmy narzędzia i przybory, wyczyśćmy je, usuńmy rdzę. Jeśli w naszym ogrodzie znajdują się ozdoby lub mała architektura to idealny czas, aby wyciągnąć je z garażu lub piwnicy, oczyścić, odświeżyć i rozstawić na działce. Gdy wszystkie narzędzia są gotowe do pracy zajmijmy się porządkowaniem terenu. Na początek grabimy dokładnie trawę, usuwamy okrycia i osłony roślin oraz krzewów i drzewek – możemy przeczytać w materiale.

Teraz przyszła najwyższa pora na sprawdzenie stanu roślin. Warto usunąć suche gałęzie a krzewy spłukać dokładnie wodą. Okres pozimowy to również świetny moment na przycięcie wieloletnich roślin. Istotnym elementem ogrodu jest trawnik. Należy go skosić, aby trawa odżyła i mogła rosnąć. Zastanówcie się również nad jego nawożeniem i napowietrzeniem. Wówczas woda i składniki odżywcze szybciej trafią do korzenia, wspomagając wzrost.

– Dopełnieniem porządków oraz przygotowaniem ogrodu w pełni na letnie odpoczywanie jest sprawdzenie mebli oraz obiektów małej architektury. Umyjmy krzesełka i stół, zobaczmy czy ich stan pozwala używać je w nadchodzącym sezonie. Drewniane elementy warto odświeżyć oraz pokryć impregnatem lub lakierem. Być może potrzebujemy wymiany lub dokupienia dodatkowych akcesoriów, zaplanujmy zatem wizytę w sklepie ogrodowym – podsumowano w tekście.

źródło: homebook.pl

Jak zadbać o ogród po zimie?
Oceń wpis