Jak zaprojektować nowoczesny przedpokój?

Wchodzicie do domu i nie możecie już patrzeć na przedpokój? Być może to najodpowiedniejszy moment, aby go wyremontować. Okazuje się, że przebudowa korytarza nie jest łatwym zadaniem, szczególnie w momencie wybierania kolorów. Postanowiliśmy podzielić się z Wami kilkoma wskazówkami!

Największym problemem jest wspominany we wstępie wybór kolorów. Przedpokoje z reguły nie są wielkimi pomieszczeniami, dlatego barwa powinna być odpowiednio dopasowana do wielkości korytarza. Przedpokój jest miejscem, w którym spędzamy najmniej czasu, ale jest równocześnie pierwszym pomieszczeniem, do którego wchodzą nasi goście.

Jaki kolor wybrać w przedpokoju?

– Jasne kolory w przedpokoju są świetną alternatywą dla ciemnych korytarzy, rozświetlą, ale również optycznie rozszerzą wąski korytarz. Mogą to być barwy ciepłe: żółty, pomarańczowy, waniliowy. Jeśli nie przepadasz za ciepłymi odcieniami kolorów ścian, wybierz chłodne kolory: beże, odcienie szarości, jasnej zieleni i błękitu czy też biel. Powinny być odpowiednio stonowane, jaskrawe kolory są wykluczone – możemy przeczytać w serwisie internetowym urzadzamy.pl.

Co z intensywnymi kolorami ścian? Tego typu opcja sprawdzi się w przypadku kwadratowych przedpokojów. Tymczasem jeżeli mamy w domu wysoki sufit, to jego tonacją możemy optycznie go obniżyć.

Dekoracja przedpokoju

Kolor to jedno. Warto pomyśleć również o dodatkach, dzięki którym pomieszczenie nabierze odpowiedniego charakteru. – Obrazy, oprawa lustra, ozdoby ścienne świetnie się sprawdzą w urozmaiceniu wnętrza. Zabawa kolorem, światłem, zawieszeniem półek, rozmieszczenie wieszaków może przynieść niezwykle ciekawe efekty. Wszystko zależy od Twojej inwencji twórczej, upodobań kolorystycznych i stylu mieszkania. Modna jest kolorystyka wnętrza utrzymana w czarno-białej barwie. Ten zestaw kolorów świetnie pasuje do przedpokoju, nawet do bardzo wąskiego – czytamy dalej.

Poniżej prezentujemy Wam kilka interesujących projektów przedpokojów. Warto czerpać z nich inspirację!

źródło: urzadzamy.pl

Jak zaprojektować nowoczesny przedpokój?
5 (100%) 1 vote