W dzisiejszych czasach nie trudno natknąć się na osobę nieuczciwą, która wykona swoją usługę niewłaściwie i jak najszybciej po to, by wyciągnąć od nas pieniądze. Oczywiście, nie jest to regułą, jednak po wielu tego typu przypadkach opisywanych w Internecie czy powtarzanych przez znajomych, Twoja czujność podczas wyboru firmy remontowej czy fachowca jest wzmożona. Co zrobić, by nie zostać oszukanym? Jak sprawdzić daną osobę? I jakie cechy powinna posiadać? O tym wszystkim w najnowszym artykule!
Gdzie szukać profesjonalisty?
Jeśli nie masz osoby z polecenia lub wszyscy fachowcy wynajmowani przez Twoich znajomych mają terminy porezerwowane na następne miesiące, nie martw się, wcale nie jesteś przegrany w tej sytuacji. Najważniejsze jest jednak opanowanie i szukanie w miejscach, które pozwolą Ci dokładnie sprawdzić daną osobę. Jednym z nich może być http://atlasfachowca.pl/! Portal, który w jednym miejscy zbiera rozmaitych fachowców, którzy w ramach niego nie tylko mogą się ogłaszać, lecz również odpowiadać na ogłoszenia zamieszczone w danym regionie i proponować swoje usługi. To prosta i intuicyjna strona, na której z całą pewnością sobie poradzisz!
Jakie cechy powinien mieć dobry fachowiec
Najważniejsze jest to, by dobry fachowiec był z Tobą szczery. Jeśli np. poprosisz go o zdjęcia swoich realizacji, albo o opinie wystawiane mu przez klientów pokaże Ci gotowy plik lub swoją wizytówkę w takim czy innym serwisie właśnie po to, byś wiedział z kim masz do czynienia. Już takie postępowanie powinno przekonać Cię do jego usług (no chyba że ma nieprzychylne opinie). Co więcej dobry fachowiec będzie zadawał dużo pytań, przede wszystkim o Twoje oczekiwania względem jego pracy, wynagrodzenie, czas realizacji, itp. Powinieneś być na to przygotowany i móc udzielić konkretnych odpowiedzi. Majster, któremu warto zaufać, to również człowiek, który pierwszego dnia nie spóźnia się do pracy, przynosi to, co powinien i nie robi sobie zbyt długich przerw. Jeśli czujesz, że właśnie na takiego trafiłeś – nie wyrzucaj do niego kontaktu! Być może przyda się jeszcze Tobie lub Twoim znajomym.
Środki ostrożności!
Chociaż w naszym kraju praktyka ta nie jest powszechna, żaden wykonawca nie powinien pogniewać się, jeśli zaproponujesz mu spisanie umowy. Zawrzyj w niej wszystko, co remontu dotyczy, a więc jego zakres, czas trwania, użyte sprzęty i materiały budowlane, koszt oraz wynagrodzenie, jakie dostanie po skończonej pracy wynajęty fachowiec. Nigdy nie płać nikomu przed skończoną robotą! To Twoje zabezpieczenie na wypadek, gdyby miało okazać się, że praca nie do końca będzie Cię zadowalać, albo trafisz na osobę nieuczciwą, która po prostu z pieniędzmi zniknie. Po co robić sobie takie problemy już na starcie. Zapłać dopiero, gdy będziesz zadowolony z odebranej pracy.