Płytki są obecnie najczęściej wybieranym produktem do urządzenia łazienki. Warto jednak podkreślić, że coraz większa liczba osób decyduje się na zastosowanie innych metod wyposażenia. Nowoczesne pomieszczenia łazienkowe są urządzane między innymi przez drewno, szkło, czy goły beton – czytamy na stronie internetowej homebook.pl.
Na dobry początek warto zająć się drewnem jako alternatywa dla płytek. Oczywiście część z Was na pewno za chwilę pomyśli o nieodporności na wilgoć, aczkolwiek dobrze zaimpregnowane świetnie uzupełni przestrzeń w łazience. To właśnie dlatego powinieneś zdecydować się na wykorzystanie dość egzotycznych gatunków takich jak cedr, marbau, czy wenge. Dodatkowym plusem wykorzystania drewna jest zapewnienie pomieszczeniu ciepła. Olejowanie drewna pozwoli przetrwać na długie lata.
Bardzo często wykorzystywanym materiałem do urządzenia łazienki jest kamień. – Z racji swojej trwałości i właściwości kamień znakomicie sprawdzi się w pomieszczeniu kąpielowym – nie musimy bać się negatywnego wpływu wilgoci, plam czy odbarwień. Oczywiście, nie oznacza to, że jest obsługowy. Do naszych obowiązków należy pieczołowita pielęgnacja. W przypadku każdego zastosowania, a szczególnie łazienek, ważna jest odpowiednia impregnacja kamienia, tak aby nie został on uszkodzony i nie stracił swoich walorów estetycznych w wyniku działania czynników zewnętrznych. W łazienkach ze względu na intensywne działanie wody i środków chemicznych te czynniki mogą oddziaływać dość intensywnie – czytamy na stronie internetowej homebook.pl.
Bardzo pozytywny oddźwięk ma również szkło. Pozwoli wyeksponować pomieszczenie, a także dodać odpowiednią głębię. Szkło możemy zastosować jako panele – oczywiście odpowiednio odpornymi na działanie wody. Projektanci wykorzystują również materiał do obudowania wanny. Warto w tym momencie podkreślić o bezpieczeństwie – szkoło powinno być hartowane.
Na sam koniec warto jeszcze wspomnieć o wykorzystaniu surowego betonu. – Ogromnymi płytami wykłada się salony i kuchnie, dodając im surowego, acz nowoczesnego charakteru. Dlaczego nie użyć go w łazience? Z naturalnych względów jest odporny na wilgoć, jak również wszystkie inne zagrożenia, jak uszkodzenia mechaniczne czy przebarwienia. Można nim wyłożyć całą powierzchnię łazienki. W połączeniu ze szkłem, np. kabiną walk-in, będzie wyglądał obłędnie, w dialogu z kamieniem elegancko, a z drewnem – pięknie i minimalistycznie. Montaż jest banalnie prosty (na kotwy), choć ze względu na wagę płyt warto ten zabieg pozostawić specjalistom – czytamy dalej na homebook.pl.
źródło: homebook.pl