W ostatnim czasie dość często poruszamy temat roślin. Publikowaliśmy cenne informacje związane z wyborem roślin na balkon i do łazienki. Teraz przyszła pora na odpowiednie rośliny do mieszkania. Na co zwrócimy uwagę? Głównie na ich piękny zapach.
Na dobry początek kilka słów wstępu. Jeżeli decydujecie się na kupno wonnych kwiatów, to najpierw powinniście jest rozplanować po całym mieszkaniu. Na pewno chcielibyście, żeby wytrzymały jak najdłużej. W tym celu ustawcie je w jasnych miejscach, aczkolwiek nie bezpośrednio na słońcu. Ponadto należy je regularnie podlewać i nawozić, aby zapewnić odpowiednią wilgotność. Część z kwiatów wydziela zapach dopiero wieczorami, w takich wypadkach, nie ustawialibyśmy ich w sypialni.
Przejdźmy jednak do konkretów. Które kwiaty zapewniają Wam świetny zapach? – Eucharis to roślina cebulowa, która nawet 2-3 razy w roku może tworzyć po kilka dużych, białych, gwieździstych kwiatów. Po kwitnieniu wymaga jednak krótkiego odpoczynku w temp. 16-18°C i w niemal suchej ziemi. Inaczej zwana lilią amazońską rozprzestrzenia w pomieszczeniu cudowny zapach – możemy przeczytać na stronie internetowej homebook.pl.
Kolejną opcją jest hoja. Występuje w kilku odmianach, a jej charakterystycznym elementem są małe kwiatuszki o landrynkowym zapachu. Powinniście podlewać ją dopiero w momencie, gdy będzie lekko przeschnięta. Kwiat nie wymaga stałego światła i rośnie bez przesadzania.
Ponadto warto zastanowić się również nad jaśminem i stefanotisto. – Jaśmin, którego kwiaty pachną tak jak u ogrodowego jaśminowca. W doniczkach uprawia się dwa gatunki o półtoracentymetrowych różowych lub białych kwiatach. Najlepiej rosną w lekko wilgotnej, żyznej ziemi. Podczas wzrostu wymagają obfitego zasilania co tydzień. Po wiosennym kwitnieniu należy je krótko przyciąć – czytamy w materiale. – Stefanotisto to pnącze kwitnące od maja lub czerwca do września. Jego ozdobą są białe, rurkowate kwiaty, intensywnie pachnące. Wydzielają one aromat przypominający zapach konwalii. Wymaga stale lekko wilgotnego podłoża. Wodę do podlewania warto zakwaszać kroplą kwasku cytryny – dodano.
źródło: homebook.pl