Prysznic czy wanna? Co wybrać do łazienki?

trendy łazienkowe 2017

fot. Pinteres

Od wielu lat trwa spór na temat prysznica i wanny. Co jest lepsze? Oczywiście nie da się jednoznacznie określić – wszystko ma bowiem swoje plusy i minusy. Inne upodobania będzie miał kawaler, a jeszcze inne rodzina z dwójką dzieci. Interesujący materiał opublikowano na stronie internetowej homebook.pl, gdzie bliżej przyjrzano się plusom i minusom. Sprawdźcie koniecznie już teraz!

Jeżeli ktoś z Was miał okazję urządzić łazienkę, to wie, że nie jest to łatwe zadanie. Zwykle nie mamy do zagospodarowania wiele miejsca, dlatego trzeba dobrze pokombinować, aby zmieścić wszystkie potrzebne rzeczy. Nierozłącznym elementem urządzania łazienki jest wybór miejsca do kąpieli – prysznic czy wanna? Oczywiście komfortowym rozwiązaniem będzie duża łazienka, w której zmieścimy jedno i drugie. Nie zawsze jest jednak tak kolorowo.

Jedną z cech jest powierzchnia miejsca kąpielowego. Co zajmuje zatem mniej miejsca? – Na rynku dostępne są modele wanien, które z powodzeniem ustawimy we wnętrzu o najbardziej nieregularnych wymiarach (asymetryczne, narożne itd.). Inną kategorią są jednak kabiny typu walk-in, w których nie ma rolek i prowadnic, nie ma brodzika (tylko odpływ liniowy), a ściany boczne są zredukowane do minimum (najczęściej dwie lub jedna). Te faktycznie są łatwe do upchnięcia w ciasnej łazience – czytamy na stronie internetowej homebook.pl.

Spora część osób bierze pod uwagę również czas mycia. W tym wypadku mamy przewagę prysznica, pod którym dość szybko doprowadzimy się do ładu. Polskie rodziny zwracają również uwagę na oszczędność. Okazuje się, że mniej wody zużywamy pod prysznicem. Oczywiście wszystko jest uzależnione od zażywanych kąpieli – raczej codziennie nie nalewacie sobie przecież pełnej wanny.

Warto jeszcze zastanowić się nad cechami codziennego użytkowania. – W wannie w razie konieczności zrobimy pranie i wykąpiemy na raz dwójkę dzieci. Za to łatwiej w niej o poślizgnięcie (podczas wchodzenia – czy to osobie starszej, czy dziecku) Z drugiej strony pod prysznicem również możemy wykąpać malucha, wstawiając przenośną wanienkę do brodzika. Czy będzie to wygodne rozwiązanie, zależy od maksymalnego rozsunięcia drzwi kabiny – czytamy dalej.

Podsumowując ciężko stwierdzić zatem, co jest lepsze. Każdy ma swoje zdanie na ten temat. Dobrym rozwiązaniem będzie być może wanna ze szklanym parawanem, aczkolwiek taka opcja na pewno nie sprawdzi się przy starszych osobach mających problemy z poruszaniem się. Potrzeby człowieka są różne, dlatego to od Was będzie zależeć, na co się zdecydujecie.

źródło: homebook.pl

Prysznic czy wanna? Co wybrać do łazienki?
5 (100%) 1 vote

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46