Aranżacje: szarości w salonie

aranzacja salonu

Szarości potrafią zaskoczyć zwłaszcza w aranżacjach salonów. Szary sprawdza się zarówno w klasycznych ale także nowoczesnych aranżacjach salonu. Szare dodatki świetnie komponują się z innymi kolorami. Ważne żeby w odpowiedni sposób dobrać odcień i znaleźć swój pomysł na szarość.

SZARY KOLOR: jak stosować szarości?

Szarość ma wiele odcieni. Bardzo atrakcyjne są ciepłe i chłodne. Siwy, platynowy, popielaty, stalowy i grafitowy są najczęściej stosowane w aranżacjach salonów. Te kolory zapewniają elegancję. Warto pamiętać, że takie wnętrze należy rozbielić albo rozweselić jakimś kolorem. W przeciwnym wypadku wnętrze może wydać się nieco smutne i ponure. Monochromatyczność wnętrza nie jest na topie więc unikajmy takiego efektu w naszych wnętrzach.

sofa w szarym salonie

sofa w szarym salonie

SZARA ARANŻACJA SALONU: jak zestawiać?

Co wybrać: czy szare dodatki, meble a może ściany? Szarość z natury to kolor dosyć ponury. Szary to jednak także kolor, który doskonale dopełnia. Zatem z białym i beżowym wygląda świetnie. Warto także pomyśleć o przełamaniu szarości np. pomarańczowym lub z jakimś cytrusowym kolorem. Na szarą kanapę można rzucić kolorowe poduszki. Z innych wyrazistych kolorów warto postawić na czerwień, zieleń i czerń. Oczywiście te kolory mogą być zastosowane tylko w formie dodatków, a baza to szarość.

Szare dodatki: inspiracje

Szare kanapa to chyba najlepszy pomysł. Jest bezpieczna z pewnością nie popsuje aranżacji, odporna na zabrudzenia i świetnie komponuje się z jasną ale także ciemną kolorystyką ścian. Warto zaznaczyć, że kanapa nie musi być cała w tym odcieniu. Połączenie ciemnych szarości i jasnych da z pewnością piorunujący efekt. Jasne odcienie szarości i proste linie mebli doskonale pasują do szklanych elementów np. stół. Taka aranżacja to lekkość i oryginalność.  Warto dodać, że jasne szarości dodatkowo rozświetlą salon i dodadzą mu miłej relaksującej atmosfery. Natomiast w klasycznych aranżacjach z drewnianymi meblami szarość szczególne ta w jasnych odcieniach doda przytulności.

Aranżacje: szarości w salonie
4.8 (95%) 4 votes

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46