ARANŻACJE: JAK DOBRAĆ DRZWI DO WYSTROJU?

drzwi przesuwaneDrzwi to bardzo ważny element wystroju ale także wyposażenia każdego wnętrza. Pamiętajmy o kilku ważnych zasadach wybierając drzwi: model drzwi powinien pasować do wystroju wnętrza, a ich kolor powinien być dopasowany do koloru podłóg i mebli. W dużych wnętrzach najlepiej wybrać drzwi pełne, w małych – przeszklone, gdyż dobrze doświetlą ciemne miejsca korytarza czy przedpokoju. W mieszkaniach o małych metrażach wybierajmy drzwi z większymi przeszkleniami, obejmującymi nawet 2/3 powierzchni lub skrzydła całe ze szkła, uzyskamy wtedy efekt doświetlenia i lekkości. Drzwi z mniejszymi przeszkleniami lub drzwi pełne zachowają intymność.

DOM: KOLOR DRZWI

Bardzo ważny jest także kolor drzwi. Musi być  bardzo dobrze dobrany do całej aranżacji. Źle dobrane drzwi mogą zniszczyć cały efekt. Do małych wnętrz najlepiej dobrać jasne drzwi. Naturalne odcienie drewna to bardzo dobry wybór. W większych wnętrzach lepiej wybrać nieco ciemniejsze odcienie. Jeśli nie odpowiada nam model drzwi fornirowanych lub z litego drewna, to możemy wybrać skrzydła malowane farbami kryjącymi w dowolnym kolorze. Nowość to drzwi lakierowane z nadrukiem. Wzory oczywiście są niepowtarzalne. Można wybrać autorską fotografię lub rysunek.

DO: WYKOŃCZENIE DRZWI

Ważny jest rodzaj wykończenia drzwi tj. grubość futryny, rodzaj oszklenia, okucia i klamka (chrom, chrom satynowany, mosiądz, mosiądz matowy, stare złoto, stal nierdzewna). Wszystko to musi stanowić spójną całość. Łączenie w domu drzwi różnych stylów z całą pewnością wprowadzi do wnętrza chaos.

drzwi lazienkowe

drzwi Łazienkowe

 

 

ARANŻACJE: JAK DOBRAĆ DRZWI DO WYSTROJU?
4.4 (87.5%) 8 votes

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46