Dom: domowe sposoby na osy

Sposoby na osy

Sposoby na osyJak nie dać się pokąsać przez osy?  Osy bywają agresywne i mogą użądlić kilka razy. Ich użądlenie jest szczególnie groźne dla osób uczulonych na jad. Jad zawiera silne alergeny: histaminę, serotoninę a także enzymy. Osa nie pozostawia żądła tak jak pszczoła ale wpuszcza do skóry sam jad. Normalne reakcje po ukąszeniu to rumień obrzęk, ból pieczenie, które utrzymują się do 48 godzin. U osób uczulonych na jad osy może pojawić się obrzęk śluzówek warg, języka, krtani i powodować trudności w oddychaniu. Wówczas trzeba zgłosić się do lekarza bądź wezwać pogotowie ratunkowe gdyż niezbędne będzie podanie adrenaliny lub leków antyhistaminowych. Wstrząs anafilaktyczny, który pojawia się u osób uczulonych na jad prowadzi do śmierci. Bardzo niebezpieczne jest ukąszenie w przełyk gdyż grozi uduszeniem.

domowe sposoby na osy

Osy nie przepadają za zapachem olejków eterycznych, szczególnie goździkowego, eukaliptusowego i cytrynowego. Aby zmniejszyć ból i obrzęk wokół miejsca ugryzienia można zastosować zimny okład. Aby zmniejszyć działanie jadu osy, można użyć okładu z octu lub soku cytrynowego.

osłony na jedzenie

Spędzając czas na świeżym powietrzu pamiętajmy o zabezpieczeniu jedzenia i napojów przed wpadnięciem owadów. Osłony na jedzenie uchronią nas przed wypiciem np. soku z „pływającą” osą czy zjedzenia kawałka tortu z owadem. To jest bardzo ważne – w takich okolicznościach umarła polska aktorka, która została użądlona w przełyk wypijając sok z osą.

Osłona na jedzenie przed owadami

Osłona na jedzenie przed owadami

Dom: domowe sposoby na osy
4 (80%) 1 vote

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46