Jak powinna wyglądać funkcjonalna łazienka?

Jak powinna według Was wyglądać wymarzona łazienka? Jak wiele ludzi, tak wiele pomysłów. Tymczasem trafiliśmy na interesujący materiał, w którym przedstawiono jak zaprojektować łazienkę. Sprawdźcie – co i gdzie postawić. To bardzo ważne!

Odpowiadając na pierwsze pytanie. Wymarzona łazienka powinna mieć znakomity styl, jeszcze lepszą jakość i co najważniejsze… funkcjonalność. W przeciwnym wypadku zapomnijcie o tym, że będziecie się czuli w niej komfortowo, a o to przecież w głównej mierze chodzi.

Funkcjonalna łazienka – jak ustawić?

Jeżeli Wasze łazienka ma ponad 4 m2, to absolutnie nie powinniście się martwić o zmieszczenie wygodnej wanny. Decydując się na jej kupno, zwróćcie uwagę na wzrost osób, które mają z niej docelowo korzystać. Ciekawym rozwiązaniem do mniejszych pomieszczeń będzie wanna narożnikowa.

– To prawdziwe ulubienice małych łazienek. Dzięki sprytnemu wyprofilowaniu i zaskakującym załamaniom, potrafią być o wiele bardziej pojemne niż klasyczne modele. Dla przykładu, asymetryczna wanna o długości 150 cm, okazuje się tak samo pojemna, jak ta prosta, mierząca 170 cm. Kupując asymetryczną wannę warto zwrócić uwagę na to, aby miała wąskie ranty. Dzięki temu zaoszczędzisz kilka dodatkowych centymetrów cennej łazienkowej przestrzeni – możemy przeczytać w serwisie internetowym homebook.pl.

funkcjonalna łazienka

fot. Architecture Art Designs

Wanna to jedno, ale wciąż popularny staje się prysznic. Klasyczna kabina to rozmiar 90×90 centymetrów, choć w sklepach dostaniemy również nieco mniejsze. Jeżeli chcielibyście zaoszczędzić dodatkowo miejsce, to zamiast brodzika, możecie wykonać odpływ bezpośrednio w podłodze.

– Wybierając umywalkę zatroszcz się, aby była przede wszystkim komfortowa – jej szerokość powinna wynosić minimum 45 cm, natomiast głębokość, 40 cm. Aby zapewnić domownikom wygodny dostęp do urządzenia, należy pozostawić przed nim co najmniej 100×70 cm wolnej przestrzeni. Umywalka, podobnie jak sedes, powinna być oddalona od innych urządzeń sanitarnych o około 20 cm. Wyjątkiem są szafki łazienkowe, mierzące 80 cm wysokości (lub mniej) – czytamy dalej.

Na koniec pozostaje nam jeszcze WC. Ostatnio popularnym rozwiązaniem są kompakty wiszące, które znów pozwolą zaoszczędzić nam trochę wolnej przestrzeni. Tym samym zadbacie o umytą podłogę. Jeżeli myślicie o komforcie, to powinniście zostawić sobie 80×60 cm wolnej przestrzeni. Specjaliści twierdzą również, że sedes powinien być oddalony od innych urządzeń o wspominane wcześniej 20 cm. – Jeżeli łazienka jest duża, możecie pokusić się o wybudowanie niewysokiej ścianki oddzielającej kompakt od reszty pomieszczenia. Jest to rozwiązanie zarówno bardzo praktyczne, jak i higieniczne – podsumowano.

źródło: homebook.pl

Jak powinna wyglądać funkcjonalna łazienka?
5 (100%) 2 votes