Ile kosztuje remont łazienki? Na co wydać pieniądze?

funkcjonalna łazienka

Marzy się Tobie remont łazienki? Z doświadczenia wiemy, że nie jest to tani temat. Gruntowna przebudowa pomieszczenia wiąże się ze sporymi kosztami. Trafiliśmy na ciekawy materiał opublikowany w serwisie internetowym homebook.pl, gdzie dokładnie zwrócono uwagę na to, ile kosztuje remont małej łazienki.

Łazienka mimo niewielkiego metrażu wymaga sporego nakładu finansowego. Wszystko związane jest między innymi z armaturą, oświetleniem, czy solidnymi płytkami. Nie możemy również zapomnieć o wymianie instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej, nie wspominając o kosztach robocizny.

Od czego zacząć remont łazienki?

– Remont łazienki należy zacząć od usunięcia starej armatury oraz skucia płytek. Cena demontażu urządzeń sanitarnych od sztuki wynosi zazwyczaj około 100 złotych, skucie płytek ceramicznych 20-25 zł/m2, natomiast skuwanie posadzki 30-50 zł/m2. Oprócz tego pamiętaj o wymianie drzwi i ościeżnicy – całość wraz z montażem może kosztować Cię około 650 złotych – możemy przeczytać w serwisie internetowym homebook.pl.

Kolejnym krokiem będzie najprawdopodobniej wypoziomowanie posadzki, czy wymianie instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz elektrycznej. Cena będzie tutaj zależna od rodzaju ścian, czy rozlokowania poszczególnych punktów. Teraz przyszła pora na płytki. Tutaj cena za metr kwadratowy waha się pomiędzy 20 a 100 złotych. Pamiętać trzeba również o cenie kleju i fug.

– Teraz przyszedł czas na urządzenia sanitarne. Ceny wanien wahają się w przedziale od 250 nawet do 5000 tysięcy złotych (modele z hydromasażem), natomiast kabin prysznicowych od 400 do 3500 złotych. Oprócz tego musisz wybrać baterie łazienkowe (50 – 1000 złotych), miskę WC (150 – 3000 złotych) i – jeżeli znajdzie się miejsce – bidet (300 – 2000 złotych). Pamiętaj także, że w przypadku niewielkiej i maksymalnie estetycznej miski WC, należy zdecydować się na tzw. zestaw podtynkowy. Jego koszt + robocizna to wydatek oscylujący zazwyczaj wokół 1000 złotych – czytamy dalej.

Ile kosztuje remont łazienki?

Na koniec nie zapominajmy również o grzejniku łazienkowym, a do tego oświetlenie. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na oświetlenie LED, które dodadzą odpowiedniego charakteru. Sporo wydatków generują również dodatki, w tym półka, kosz na pranie, czy tekstylia lub pralka. Tym samym gruntowny remont małej łazienki może się wahać w granicach 8-10 tysięcy złotych.

źródło: homebook.pl

Ile kosztuje remont łazienki? Na co wydać pieniądze?
5 (100%) 1 vote

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46