Ogród: pielęgnacja trawnika latem

Trawnik
TrawnikLetnia pielęgnacja trawnika to koszenie i podlewanie. Ważne jest także nawożenie i odchwaszczenie.

Ogród latem: koszenie trawnika

Kosić trzeba regularnie. Kosiarka powinna mieć ostry nóż – tępy poszarpie źdźbła, które będą zasychały na końcach. Najlepiej kosić rano lub wieczorem, gdy źdźbła są sprężyste, bo wtedy łatwiej je przeciąć. Jednorazowo nie wolno ścinać więcej niż 1/3-1/2 wysokości źdźbeł. Jeśli trawa jest wysoka skośmy ją na raty na początku na najwyższej wysokości noża stopniowo schodząc do najniższego.

Ogród: podlewanie trawnika

Młode trawniki są najbardziej naraż0ne na susze. Jednak gdy jest mokre lato należy uważać z podlewaniem gdyż nadmierna wilgoć sprzyja rozwojowi mchów i grzybów. Trawnik latem potrzebuje 20-30 l wody na 1 m2 na tydzień. W przypadku suszy tę ilość można podwoić. Podlewany rano lub późnym wieczorem gdy gleba nie jest nagrzana, a parowanie jest minimalne.

Koszenie trawnika

Koszenie trawnika

Ogród: nawożenie trawnika

Trawnik potrzebuje nawozów. Preparat wolno działający stosuje się tylko raz – wiosną. Większość popularnych środków aplikuje się co 6 tygodni. Najlepiej zasilać trawnik przy pochmurnej pogodzie przed deszczem. Nawóz należy rozsiewać równo, a następnie podlać trawnik, by spłukać go z trawy. Przenawożenie jest niekorzystne – wzrasta podatność na choroby.

                               Ogród: odchwaszczanie trawnika

Usuwamy je ręcznie gdy jest ich mało, podcinając nożem i urywając. Gdy jest ich dużo, trzeba użyć herbicydu. Preparat aplikujemy w bezdeszczowy i bezwietrzny dzień. W przypadku młodego trawnika zazwyczaj koszenie wystarczy.

Ogród: pielęgnacja trawnika latem
4 (80%) 1 vote

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46