Praktyczne szafki na buty do małych wnętrz

Szukając mebli, wiele osób kieruje się samą estetyką – wybieramy to, co nam się podoba. W małych wnętrzach trzeba jednak brać pod uwagę jeszcze inne czynniki, a wybierając szafki na buty warto pamiętać o tym, by nie zajmowały zbyt dużo miejsca.

Wyjątkowo mały przedpokój

W wielu polskich mieszkaniach przedpokój to zaledwie kilka metrów przestrzeni. Często jest wąski i podłużny, co utrudnia dopasowanie standardowej szafki na buty. W sklepach takich jak Kupmeble.pl łatwo można jednak trafić na wzory, które sprawdzą się również w takich wnętrzach. Przy okazji warto pamiętać, że mały przedpokój nie oznacza, że mebel do przechowywania butów ma być brzydki. Meble dostępne na Kupmeble.pl są zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne.

Wykorzystaj każdy metr

Gdy powierzchnia przedpokoju nie pozwala na umieszczenie w nim pokaźnej szafki na buty, trzeba wykazać się sprytem. Warto szukać modeli, które ciągną się wysoko w górę lub dają się zamontować w wolnych przestrzeniach nad drzwiami i wokół nich. W górnych częściach takiej wysokiej szafy możesz trzymać kurtki i płaszcze, zwalniając miejsce, które zajmują wieszaki ścienne. W dolnych partiach takiej szafy możesz wyznaczyć szuflady na buty. Jeśli kupujesz przez internet, zwracaj uwagę na głębokość szafek. Aby nie zajęła ona dużo miejsca w małym przedpokoju, wybieraj modele, które są stosunkowo płytkie.

Szafki na buty z siedziskiem

Może się wydawać, że w małym przedpokoju nie ma już miejsca na to, by usiąść. Da się je jednak zaaranżować i to w bardzo prosty sposób. Istnieje sporo wariantów szafek na buty, które są zabudowane pod ławką. Zakładając obuwie, można wygodnie usiąść. Wystarczy sięgnąć pod siedzisko, by znaleźć kozaki czy klapki. Na niewielką ławeczkę jest miejsce w każdym przedpokoju, a półki do przechowywania umieszczone pod nią nie zajmują dodatkowej przestrzeni.

Alternatywą dla takiego rozwiązania jest skrzynia. Można na niej usiąść lub położyć torbę po powrocie do domu. Jednocześnie w środku da się przechowywać buty, które w przeciwnym razie zajmowałyby miejsce w przedpokoju. To tym bardziej praktyczne, że ułatwia zachowanie porządku. A to od tego, ile rzeczy leży na wierzchu, zależy niekiedy, czy przedpokój sprawia wrażenie przestronnego, czy zagraconego. Wystarczy włożyć wszystkie buty do takiego kufra, by na ziemi było więcej miejsca.

Garderoba jako alternatywa

Wiele kobiet ma zbyt dużo butów, by zmieścić je w niewielkim przedpokoju. Również w przypadku rodzin wielodzietnych trudno znaleźć miejsce na kalosze, trampki i kozaki każdego z członków rodziny. W takim wypadku jedynym możliwym wyjściem może być wydzielenie garderoby. Można w niej eksponować buty na półkach. Ponieważ będą one miały odpowiednio dużo miejsca, by wyschnąć po powrocie do domu czy po zabiegach pielęgnacyjnych, posłużą dłużej niż przechowywane wszystkie w jednym kufrze. Do garderoby można stworzyć własny system półek lub dokupić gotowe pojemniki i ekspozytory do przechowywania obuwia.

Praktyczne szafki na buty do małych wnętrz
Oceń wpis