Aranżacje: jak czyścić ściany?

czyszczenie-scianŚciany to bardzo ważny element całego. Ważne jest to jakim rodzajem farby zostały pokryte. Nawet jeśli pomalujemy ściany w mieszkaniu farbą odporną na zabrudzenia i ścieranie to i tak z czasem w jakimś stopniu się pobrudzą. Jednak zasadnicze pytanie brzmi jak skutecznie wyczyścić ściany?  Decydując się na malowanie musimy wybrać odpowiednią farbę. Możemy wybierać między farbami akrylowymi, lateksowymi, winylowymi, olejnymi. Na rynku znajdziemy naprawdę bogatą ofertę. Pamiętać należy, że w inny sposób zmywamy ściany pomalowane farbą emulsyjną, a farbą klejową.

Czyszczenie ścian

Jeśli zabrudzeniu ulegnie świeżo nałożona farba pamiętaj, że należy odczekać odpowiednią ilość czasu zanim zaczniemy czyścić. Zazwyczaj jest to między 14 a 28 dni od jej aplikacji. Wszystkiego tego rodzaju informacje znajdziesz na opakowaniu farb.

czyszczenie-scian

Czyszczenie ścian: czym czyścić?

Jeśli ściana jest pomalowana farbą emulsyjną lub lateksową bądź akrylową nie wolno do czyszczenia używać agresywnych środków. Nie wolno stosować detergentów w sprayu. Większość z nich zawiera dużą ilość rozpuszczalników, które mogą rozpuścić farbę. Nie można też używać mleczek czyszczących. Ścierają powierzchnię farby tym samym ją uszkadzając. Przecieranie miękką, zwilżoną gąbką nic nie da. Warto użyć delikatnego detergentu. Może to być płyn do mycia naczyń. Do mocniejszych zabrudzeń można zastosować roztwór alkaiczny. Roztwór powinien być bardzo dobrze zrobiony. Jeśli będą złe proporcje to może uszkodzić farbę. Koniecznie ze ściany dokładnie należy zmyć detergent – czystą wodą. Ściany, które pokryte są farbą olejną należy wyczyścić gąbką, która delikatnie zwilżona jest ciepłą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Dokładnie zmyj ze ściany detergent. Nie warto szorować tylko delikatnie od góry do dołu. W przeciwnym razu powstaną zacieki. Na ścianach pomalowanych farbą klejową zabrudzenia usuwamy przy pomocy szczotki lub odkurzacza owiniętego w kawałek czystej szmatki. Takie ściany zawsze czyścimy prostopadłe do podłogi. Silniejsze zabrudzenia wycieramy miękką gumką do ścierania.Jeśli ściana jest pomalowana farbą ceramiczną możesz bez obaw czyścić ją za pomocą dowolnego detergentu – nie wpływa to na ich wygląd. Jeśli nie jesteśmy pewni jak działa detergent na daną farbę warto sprawdzić działanie na małym fragmencie ściany. Jeśli test pokaże, że jest ok to możemy kontynuować.

 

Aranżacje: jak czyścić ściany?
4.7 (93.33%) 3 votes

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46