Aranżacje: Jak utrzymać porządek w garderobie?

garderoba

Duża garderoba stanowi wygodne rozwiązanie w każdym domu. Istotne jest jednak to aby w odpowiedni sposób zorganizować przestrzeń. Funkcjonalna garderoba powinna odznaczać się kilkoma prostymi rozwiązaniami.

Zaplanuj rozmieszczenie półek

Im więcej półek tym lepiej. Wysokość półek na ubrania wiszące powinna wynosić do 150-160 cm dzięki temu zmieszczą się płaszcze i sukienki. Wysokość półek na ubrania składane – do 25-30 cm. Półki nie powinny być dłuższe niż 100 cm gdyż mogą się wyginać. Można także postawić na przegrody z materiału.

szuflady i metalowe kosze

Półki warto uzupełnić koszami, najlepiej wysuwanymi – można w nich trzymać np. ręczniki bądź pościel. Kosze zapewniają dopływ świeżego powietrza. Pościel trzymamy kompletami. Drobne rzeczy, takie jak np. bielizna, układamy w szufladach, najlepiej w specjalnych organizerach, które ułatwiają utrzymanie porządku.

Podziel na kategorie

Ubrania i dodatki segregujmy tematycznie – np. oddzielnie układamy rzeczy domowe, biurowe, sportowe czy wyjściowe. Tak pogrupowane ubrania rozdzielamy później na rzeczy sezonowe. Codzienne wybieranie ubrań ułatwi  rozłożenie rzeczy według długości i rodzaju.

wieszaki to podstawa

Każdy wieszak ma swoje przeznaczenie. Do spódnic odpowiednie są wieszaki z klamrami, do spodni z gąbkę, która uniemożliwia ich ześlizgnięcie się, ubrania lniane i bawełniane powinny być umieszczane na wieszakach drewnianych. Wieszaki welurowe przeznaczone są do ubrań z delikatnych materiałów. Specjalne wieszaki znajdziemy na paski, apaszki i krawaty.

Pudełka, haczyki, stojaki – drobiazgi

Jeśli w garderobie trzymamy buty, warto przeznaczyć na nie oddzielną półkę lub zainwestować w odpowiedni stojak – buty nie odkształcą się. Innym sposobem jest trzymanie ich w przezroczystych pudłach – wiemy co jest w środku. Haczyki będą najlepsze na torebki, na które szkoda tracić cennej przestrzeni.

Aranżacje: Jak utrzymać porządek w garderobie?
3.7 (73.33%) 6 votes

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46