Kominek w domku jednorodzinnym można traktować bez dwóch zdań jako jego serce. Długo zastanawialiście się nad tym jaki rodzaj zastosować? Postanowiliśmy zająć się tym razem kominkiem gazowym – sprawdzamy jego wady i zalety. Zachęcamy do przeczytania krótkiej lektury! Czytaj dalej
Ogrzewanie
Ogród: pielęgnacja trawnika latem
Ogród latem: koszenie trawnika
Kosić trzeba regularnie. Kosiarka powinna mieć ostry nóż – tępy poszarpie źdźbła, które będą zasychały na końcach. Najlepiej kosić rano lub wieczorem, gdy źdźbła są sprężyste, bo wtedy łatwiej je przeciąć. Jednorazowo nie wolno ścinać więcej niż 1/3-1/2 wysokości źdźbeł. Jeśli trawa jest wysoka skośmy ją na raty na początku na najwyższej wysokości noża stopniowo schodząc do Czytaj dalej
Jak skutecznie zmniejszyć utratę ciepła z domu?
Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46
Najefektywniejszym sposobem na ograniczenie ucieczki ciepła przez ściany zewnętrze jest ocieplenie ich od strony zewnętrznej. Ten rodzaj izolacji pozwala także wyeliminować wszystkie miejsca przez które ciepło ucieka najszybciej np. mostki cieplne. Czasami możliwa jest wyłącznie izolacja od wewnątrz – jest ona mniej skuteczna bowiem wyeliminowanie mostków cieplnych staje się kłopotliwe i kosztowne. Można także zawilgocić ścianę jeśli zrobi się to niepoprawnie. Izolacja, która jest układana od wewnątrz zmniejsza także powierzchnię użytkową.
kiedy ocieplamy od wewnątrz?
Zazwyczaj ten typ izolacji stosuje się w domach zabytkowych, które posiadają wyjątkowo ozdobne i drogie elewacje. Ten typ izolacji stosuje się także gdy dom stoi w granicy działki, a sąsiad nie wyraża zgody na ocieplenie ściany przylegającej do jego posesji; w takiej sytuacji jedną ścianę ociepla się od wewnątrz, a wszystkie pozostałe od zewnątrz. Najlepiej izolować ściany usytuowane od północy, które są najkrócej nasłonecznione i zachodnie, które z kolei narażone są na wiatr. Warto także ocieplać ściany, które mają mało okien. Ocieplanie ścian z drzwiami tarasowymi nie ma sensu.
Warto zadbać o projekt
Przy ocieplaniu ścian od zewnątrz warstwy muszą być ułożone tak, by na zewnątrz znalazł się materiał o jak najwyższym oporze cieplnym tym samym o jak najlepszych właściwościach izolacyjnych. Ocieplając ściany od wewnątrz sytuację zostaje nieco zaburzona. To może prowadzić do powstania pleśni. Przed ocieplaniem od strony wnętrza warto zlecić przygotowanie projektu ocieplenia ściany ekspertowi, który wykona odpowiednie obliczenia i zdecyduje o grubości izolacji termicznej. Pamiętajmy, że przy ocieplaniu od wewnątrz wentylacja naturalna musi być sprawna- w innym wypadku powstanie pleśń.
FOLIA REFLEKSYJNA
Do izolacji od strony wewnętrznej można użyć folii refleksyjnej. Zbudowana jest ona z dwóch metalizowanych i zbrojonych folii poliestrowych a także umieszczonego między nimi wypełnienia z folii bąbelkowej lub pianki polietylenowej. Warstwy folii metalizowanej odbijają promieniowanie cieplne od strony wewnętrznej. Tym samym pomieszczenie nie traci ciepła. Warstwa polietylenowych pęcherzyków powietrznych izoluje termicznie i zapobiega kondensacji pary wodnej. Folia refleksyjna jest cieńsza niż tradycyjne izolacje – zachowuje jednak podobne parametry.
Co pod panele na ogrzewaniu podłogowym?
Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46
Najważniejszą sprawą jest to w jakim pomieszczeniu są panele. I tak: w pokoju dziennym, sypialni bądź pokoju dziecinnym, to jak najbardziej polecamy tekturę falistą. Ułożone na niej panele stworzą jednolitą płaszczyznę, a w pomieszczeniu, które nie będzie narażone na nadmierną wilgoć, nie będzie odkształceń tworzywa. Natomiast do kuchni i łazienki zdecydowanie stawiamy na piankę. Wilgoć jej nie odkształci. W tym przypadku nie ma konieczności układania także pianki przeciwwilgociowej, co bezwzględnie należy wykonać w przypadku tektury.