Podłogę w łazience można wykańczać poprzez olejowanie bądź lakierowanie. Musimy zadbać o to, by obwodowo zastosować szczeliny dylatacyjne. Muszą być one wypełnione substancją, która nie pozwoli na dostęp wody do niezabezpieczonych przekrojów poprzecznych parkietu. Powinniśmy układać stosunkowo małe powierzchnie w łazienkach, używając klepek o małych wymiarach. Układając duże powierzchnie – należy stosować dylatacje pośrednie. Nie możemy zapomnieć o stosowaniu primerów na podłoża. Nie jest Czytaj dalej
Podłogi
Aranżcje: Panele drewniane – ekologia i zdrowie
Podłogi drewniane mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Są zbudowane z naturalnych materiałów. Oddychają tym samym regulują mikroklimat wnętrza. Szczególnie jeśli są olejowane. Ponadto jonizują powietrza. Nie elektryzują się i nie przyciągają kurzu. Jest to najlepszy wybór do pokoi dziecięcych oraz dla osób cierpiących na alergie. Są także ekologiczne. Nie ma żadnego problemu z utylizowaniem i składowaniem.
Wyposażenie domu: Jakie panele do przedpokoju?
Tam gdzie natężenie ruchu jest duże czyli np. w przedpokoju najlepiej dobrać jak najtwardsze panele. Takie panele są zabezpieczone kilkoma warstwami lakieru. Wierzchnia warstwa najlepiej jeśli wykonana jest z twardych gatunków drewna. Do domu wystarczy drewno o twardości 3-4 w skali BHN. Taką twardością cechuje się drewno jesionu, grabu, dębu czy gruszy. Warto zaznaczyć, że gatunki egzotyczne jak merbau czy jatoba mają twardość od 4,4 aż do 7 BHN.
Aranżacje: Kolor podłogi – na jaki się zdecydować?
Jasna podłoga jest idealnym sposobem na optyczne powiększenie wnętrza. Warto jednak pamiętać, że bardzo duże, jasne powierzchnie nadają wnętrzu bardzo surowego charakteru. Żeby tego uniknąć warto ocieplić całą aranżację dodatkami oraz meblami. Należy wystrzegać się łączenia jasnej podłogi z jasnymi meblami. Zdecydowanie warto postawić na kontrasty. Warto wiedzieć, że jasna podłoga doskonale komponuje się z jasnymi Czytaj dalej
Aranżcje: jak wybrać modną podłogę?
Podłoga jest istotnym elementem wystroju dlatego też należy wyjątkowo przemyśleć zakup i wybór. Podłoga jest elementem, który nadaje charakter całej aranżacji. Oprócz kwestii estetycznych podłoga powinna być również funkcjonalna – być trwała i łatwa w utrzymaniu. Wybór modnej i wysoko jakościowej podłogi wcale nie jest Czytaj dalej
ARANŻACJE WNĘTRZ – MODNA PODŁOGA
Podłoga to niezmiernie ważny element każdego wnętrza. Nadaje wnętrzom charakteru. Oprócz estetyki ważna jest także funkcjonalność. Podłoga musi być trwała i łatwa w utrzymaniu czystości. Dla wielu ważne są także aktualne trendy.
Wybierz materiał na podłogę:
- Bambus
Bambus to jedna z najtwardszych roślin. Podłogi bambusowe są bardzo wytrzymałe, odporne na ścieranie, ekologiczne. Są niezwykle modne ostatnimi czasy. Ceny zaczynają się Czytaj dalej
Dom: Skuteczne sposoby na świąteczne porządki
Nawet jeśli nie lubisz sprzątać to w święta każdy chce mieć porządek w domu. Nie warto robić tego na ostatni dzwonek. Istnieją sprawdzone sposoby jak poradzić sobie z porządkami świątecznymi szybko i skutecznie. Najlepiej sporządzić listę zadań, które musimy zrobić. Zaznaczmy te, które są bardzo ważne. Ważne aby tak zorganizować pracę aby za bardzo się nie zmęczyć. Najlepiej podzielić ją na Czytaj dalej
Dom: jak odnowić podłogę?
Podłoga przez to, że zajmuje duże powierzchnie ma ogromny wpływ na cały wygląd naszego domu. Każda podłoga z czasem pod wpływem codziennego użytkowania traci swój blask. Przy niewielkich nakładach można sprawić, że podłoga odzyska swoje walory estetyczne. Pielęgnować podłogę należy od samego początku. Pod fotele, krzesła może podkleić specjalne filcowe podkładki. Przy drzwiach wejściowych połóż wycieraczkę. Wszelkie zadrapania może schować pod dywanem. Smugi pozostawione przez gumowe podeszwy butów usuniemy szmatką. Plamy z pasty do butów wyczyścisz benzyną ekstrakcyjną, a plamy z atramentu i tuszu spirytusem salicylowym.
RODZAJE OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO
Wyróżniamy ogrzewanie wodne i elektryczne.
Ogrzewanie podłogowe elektryczne jest rodzajem ogrzewania płaszczyznowego, które składa się z kabli, mat lub folii grzewczych. Ich prace kontrolują termostaty i czujniki temperatury. Ogrzewanie wodne stawowi sieć rur grzewczych, które podłączone do kotła lub pompy ciepła i otoczone odpowiednią izolacją. Ogrzewanie wodne to rodzaj instalacji niskotemperaturowej – wystarczy 40 st. C żeby ogrzać pomieszczenie. Taka instalacja świetnie współgra z pompą ciepła, kotłem a nawet kolektorami słonecznymi.
Podłogi – dopasowanie
Łącząc materiały wykończeniowe na podłogach najważniejsze jest ich grubość. Jeśli nie zwrócimy uwagę na to wówczas możemy potykać się o linię łączeń. Podłoga musi tworzyć gładką powierzchnię dlatego też pod cieńszy materiał kładzie się grubszą warstwę masy samopoziomującej lub kleju. W przypadku takich samych materiałów wykończeniowych łączenie można utrudniać różna ich długość, szerokość i kształt. Koniecznie w tym wypadku jest rozrysowanie wzoru w mniejszej skali. Łączenie płytek ceramicznych z podłogami drewnianymi oznacza jeszcze więcej problemów. Na styku podłóg drewnianych i płytek ceramicznych trzeba brać pod uwagę szczeliny dylatacyjne, które są związane z pracą drewna wywołaną naciskami, zmianami temperatury i wilgotności. Szczeliny wypełnia się listwą lub elastycznym materiałem. Wyjątkiem są podłogi gdzie materiały wykończeniowe się przenikają. Na styku zwykle stosuje się elastyczną fugę. Układanie podłogi najlepiej powierzyć specjalistom.
PODŁOGI – JAK STWORZYĆ UDANE ZESTAWIENIE?
Podłogi, które różnią się kolorami, wzorami, fakturami, stopniem połysku mogą doskonale ze sobą współgrać. Wszystko jednak zależy od tego czy potrafi to umiejętnie zrobić. Pamiętajmy, że każde pomieszczenie powinno być funkcjonalne ale także estetyczne. Zatem jak stworzyć udane zestawienie. Pamiętajmy, że każe pomieszczenie ma nieco inną funkcję. Powierzchnie, które są bardziej narażone na uszkodzenia wymagają twardszych materiałów wykończeniowych o lepszych parametrach. Łączenie podłóg różnych materiałów wykończeniowych to idealny pomysł na urozmaicenie wnętrza. Podłogi można łączyć na zasadzie kontrastu tradycji i nowoczesności. Możliwości jest wiele. Pamiętajmy, że najważniejsze to zachowanie spójności aranżacyjnej.
ARANŻACJE SALONU – JAKA PODŁOGA DO SALONU?
Wybierając podłogę warto wziąć pod uwagę wnętrze w jakim się znajdzie. Inna podłoga będzie w wilgotnej łazience, a inna w salonie. Podłoga musi stanowić harmonijną całość. Można wykorzystać nowoczesne materiały lub zastosować spójną kolorystykę. Pamiętać należy o tym, że na rynku są specjalne farby do podłóg, które doskonale kryją i są odporne na ścieranie. Jest to tani sposób na odświeżeni podłogi w mieszkaniu.
ARANŻACJE – CZYM WYKOŃCZYĆ ŚCIANY I PODŁOGĘ W PRZEDPOKOJU?
Przedpokój to zazwyczaj mały metraż dlatego warto postawić na jasne ściany i podłogę. Warto zadbać o spójność aranżacyjną. Najlepiej sprawdzą się płytki w jasnym odcieniu o chropowatej powierzchni czyli antypoślizgowe, które zapewnią bezpieczeństwo użytkownikom. Jest to rozwiązanie lepsze niż parkiet, który ciężko utrzymać w czystości. Materiały zmywalne i odporne na zabrudzenia to podstawowa rzecz przy urządzaniu przedpokoju – szczególnie docenimy to w sezonie jesienno-zimowym. Płytki ceramiczne to lepsze rozwiązanie dla właścicieli psów. Płytki kamienne sprawdzą się w większych pomieszczeniach. Ściany przedpokoju Czytaj dalej
DREWNIANE PODŁOGI – ZALETY
Drewniane podłogi są popularne gdyż są uniwersalne, eleganckie. Pasują do wnętrz klasycznych i nowoczesnych.
Drewniana podłoga: przytulny klimat
Drewniane podłogi zawsze prezentują się bardzo dobrze. Ocieplają wnętrza nawet gdy wnętrze jest pomalowane chłodnymi kolorami. Nigdy takiego efektu nie osiągniemy przy użyciu paneli laminowanych. Do zacienionych i niskich pomieszczeń pasują jasnevnp. z sosny, klonu czy buku). Podłogi ciemne oraz z drewna egzotycznego najlepiej wpisują się do wysokich i dużych pomieszczeń. Deski, które są ułożone prostopadle do dłuższej ściany pomieszczenia powiększają wizualnie przestrzeń. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest bogactwo oferty rynkowej – jednym słowem mamy w czym wybierać.
PANELE DREWNIANE
Panele drewniane mają naturalne pochodzenie – to ich niewątpliwa zaleta. Dodatkową zaletą drewnianych posadzek jest ich naturalne pochodzenie. Dzięki różnorodności usłojenia i kolorystyki elementów podłogi drewniane wykonane nawet z tego samego materiału są niepowtarzalne. Bez problemu dobierzemy je do aranżacji i wyposażenie wnętrza.
Drewniana podłoga – solidność
Drewniane podłogi są solidne i długowiecznie – nie traci uroku wraz z upływem czasu. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji może służyć wiele lat. Powierzchnie drewniane dodatkowo zabezpiecza się lakierem, co sprawia, że podłoga jest bardziej odporna na wilgoć i uszkodzenia. Lakierowana powierzchnia jest Czytaj dalej
CZYM MYĆ PODŁOGĘ DREWNIANĄ?
Regularne mycie takiej podłogi jest bardzo ważne. Zanieczyszczeni rysują powierzchnię dlatego należy je usuwać najlepiej zmiotką lub odkurzaczem z miękkim włosem. Przed drzwiami wejściowymi wyłóżmy wycieraczki – dzięki nim piasek, woda, a w zimie także sól nie będą wnoszone na obuwiu do domu. Szczególnej pielęgnacji wymaga parkiet. Woda z detergentem, który zapewni odporność na zabrudzenia i odnowi parkiet jest najlepszym wyborem.
Ważna jest także temperatura i wilgotność panująca we wnętrzach.
Wilgotność na poziomie 45-65% przy temperaturze 18-24 st. C to optymalne warunki, a w okresie grzewczym należy stosować nawilżacze powietrza. Zbyt niska wilgotność skutkuje powstawaniem szczelin w parkiecie, a wysoka prowadzi do deformacji podłogi. Nogi stołów czy krzeseł oraz pozostałe miejsca nacisku mebli na podłoże koniecznie zabezpieczmy filcem.
JAK POWSTAJĄ POSTARZANE PODŁOGI?
Heblowanie to wstęp. Proces tworzenia postarzanych podłóg składa się z wielu etapów wpływających na fakturę i kolor materiału. Jest to czasochłonne, wymaga nakładu pracy i użycia odpowiednich substancji chemicznych. Efekty są imponujące stąd ich duża popularność.
ARANŻACJE – STYLOWY WYSTRÓJ ZA GROSZE
Jak zrobić remont, który nie pochłonie fortuny, a jednocześnie odświeży wnętrze? Najważniejsze jest plan i rozsądek. Nie musimy malować wszystkich ścian. Pomalowany jeden fragment ściany także odświeży wnętrze. Zamiast farby można zastosować tynk dekoracyjny, panele, płytki, okładzinę albo tapetę. Tapetowanie jest jednak droższe niż malowanie. Tapetowanie nie jest także prostą czynnością. Zniszczoną podłogę można wycyklinować lub lakierować. Zniszczone panele laminowane można częściowo wymienić ale samodzielnie. Fachowiec będzie nas słono kosztował. Najtańszym sposobem na ukrycie zniszczonej podłogi w aranżacji salonu jest pokrycie Czytaj dalej
Jasna podłoga i jasne meble
Pastele optycznie powiększają wnętrza. Ponadto wprowadzają optymistyczny nastrój. We wnętrzu można łączyć jasne meble i jasną podłogę. Łóżko wykonane z jasnego drewna o prostym kształcie jest świetne do wnętrza inspirowanego Skandynawią. Do dębowej deski na podłodze świetnie nadają się jasne meble oraz ściany ozdobione płytkami klinkierowymi. Postarzane meble w jasnych kolorach są idealne do wnętrz w stylu shabby chic lub stylu vintage. Pościel świetnie dopełni całość. Jeśli zdecydujemy się na podłogę z jesionu to nawiążemy do stylu eko. Jasne meble i podłoga stworzą niespotykany nastrój jednak ważne są stylowe dodatki, które ożywią całość.
Jak wybrać panele na podłogę?
Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46
Panele podłogowe to doskonały pomysł na szybkie wykończenie podłogi. Bardzo bogaty wybór wzorów i kolorów spowoduje, że każdy znajdzie coś dla siebie. Na co zwracać uwagę przy wyborze paneli podłogowych? Panele drewniane mają bardzo wiele zalet tak jak podłogi drewniane. Drewno w tego rodzaju podłogach nie kurczy się ale także nie rozszerza tym samym nie mamy problemu ze skrzypiącą podłogą. Panele drewniane łatwo także zamontować. Panele laminowane mają bardzo bogate wzornictwo i kolorystykę. Są odporne na zarysowania, łatwe w czyszczeniu i stosunkowo niedrogie.
Dobre panele
Wszelkie interesujące nas informacje znajdziemy na opakowaniach paneli.
Panele: odporność na ścieranie
Najważniejsze to sprawdzić klasy paneli. Im wyższa ta cyfra tym lepiej. Do pomieszczeń użytkowych nadają się już te o klasie AC3 i AC4 jednak najwyższą mają te o wartości AC5 i AC6. Te panele można układać nawet w sklepach.
Panele: odporność na odkształcenia
Jest to kwestia niezmiernie ważna. Na rynku znajdziemy specjalne płyty HDF, z których robią ich rdzenie. Spełniają one znacznie wyższe wymagania niż te, które zostały wyznaczone przez normy EN i ISO. Takie panele są bardzo odporne na nacisk np. obcasów. Warto zaznaczyć, że znajdziemy panele specjalnie rekomendowane do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności.
Panele: odporność na wysoką temperaturę i odbarwienia
Są panele, które plamy z gorącego tłuszczu można zmyć wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Nawet żar nie zostawia śladów pod warunkiem, że zostanie szybko usunięty. Laminaty najwyższej jakości nie płowieją pod wpływem promieni słonecznych.
Panele wysokiej jakości: które to są?
Dobre panele to te, które mają odporną warstwą wierzchnią na ścieranie. Są także odporne na odkształcenia pod wpływem uderzeń, nacisku i wilgoci. Nie szkodzą im zaplamienia, ale także wysoka temperatura. Specjalne gumowe uszczelki są dodatkowym zabezpieczeniem przed wilgocią. Niektóre panele laminowane są lepsze od posadzek, które powszechnie uznawane są za lepsze. Warto zwrócić uwagę także na gwarancję. Jeśli wynosi ona 25 lat to znaczy, że wyrób jest najwyższej jakości. Warto je także zabezpieczać środkami konserwującymi polecanymi przez producenta. Pamiętajmy, że do laminatów nie należy używać środków przeznaczonych do podłóg drewnianych.